Şimdi nereye gideceğiz? Ne zaman gideceğiz? Nerede, ne yiyeceğiz? Nasıl vakit geçireceğiz? Geçen sezon sık sık ziyaret ettiğimiz, bu kış ayrılmayacağımız mekânlar…

Uzun ve zorlu bir sezon bizi bekliyor. Havadaki gerilim birçok sevdiğimiz mekânın kapanmasına neden olurken, sayfalarımızdan da takip ettiğiniz üzere bazı yeni yerler de açılmaya devam ediyor. Eylül sayımızı “Bu Kış Neleri Konuşacağız?” temasına ayırırken, konu şehrimiz ve mekânlarımız kısmına gelince şöyle bir yol izlemeyi tercih ettik: Yakın zamanda, geçtiğimiz bir yıl içerisinde açılan, sosyal medyadaki yer bildirimlerinde sıklıkla gördüğümüz, Trendsetter editörleri olarak sürekli ziyaret ettiğimiz yerleri bir araya getirdik.

1. 700GR BAKERY & CAFE
Moda’nın nispeten minik olan mekânlarından 700gr adından da anlayabileceğiniz gibi ekmek ve dolayısıyla tost ve sandviç seçenekleriyle ön planda. Kısacası gitmeden önce aç olmaya özen gösterin ve hamur işi eşliğinde lezzet yolculuğuna çıkacağınızı unutmayın. Eylül ayında her tarafta karşımıza çıkacak olan inciri, 700gr orman meyveli tartta sunuyor. Salata ve sebze çeşitleri ise bir kafeden beklemeyeceğiniz kadar iyi.
Instagram’da Takip Etmek İçin: 700grbakery

2. BASTA STREET FOOD BAR
Açıldığında gazete ve dergi gibi geleneksel basın organlarının yanı sıra bir anda Instagram’da herkesin birbirine önerdiği yer olan Basta Street Food Bar, Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş’ın ortaklığında açılmıştı. İyi şeflerin sokak yemeklerini bir mekân içinde servis ettikleri Basta’da iki şey ön planda: Sütlaç ve dürüm. Gitmeden önce ufak bir not: Kişniş sevmiyorsanız sipariş verirken şefe bunu belirtin. Mekân Rexx Sineması’na oldukça yakın. Seans başlamadan önce hızlı atıştırmalıklar için ideal.
Instagram’da Takip Etmek İçin: Basta_food

3. BRUNELLE RESTAURANT
Swing ya da fasıl gibi temalı geceler, workshop’lar, “souq”vari modern pazarlar. Brunelle Restaurant aslında bir yeme – içme mekânından çok daha fazlasını sunuyor. Yaz günleri bahçede havuza girip serinleyenler de karınlarını burada doyuruyorlardı. Akdeniz ve Fransız mutfağının sunulduğu Brunelle’in keyfi en çok hafta sonlarında akşamüzerleri büyük arkadaş gruplarıyla peynir tabakları ve şaraplar eşliğinde çıkıyor.
Instagram’da Takip Etmek İçin: brunellemoda

 

1 2 3 4