İlk kez gerçekleştirildiği tarihten bu yana istikrarlı bir şekilde çıtasını yükselten ve her yıl gerçekleşen konserleriyle seyircilerin hafızasına kazınan Babylon Soundgarden Festival, bu yıl katılımcılarına yaşatacağı eğlenceyle önceki yılların da üstüne çıkmaya kararlı.

soundgarden

Daha önceki katılımcıların da hatırlayacağı gibi, Babylon Soundgarden’ı benzeri olan diğer festivallerden ayıran en önemli özellik; ana akım sanatçılar ve sadece sahnede gerçekleşen eğlenceyi sunmak yerine her zaman alternatife yönelmeleri ve sahne dışında da gerçekleştirdikleri etkinliklerle katılımcılara daha fazlasını sunmasıydı. Babylon bu yıl vaad ettiklerini daha da bir üst seviyeye çıkararak, bu kez Kilyos’ta daha farklı bir atmosferde seyircileriyle buluşmayı planlıyor.

Az önce de bahsettiğimiz gibi, Babylon Soundgarden ana akım müzik yerine, her zaman kaliteli ve iyi alternatif müziğe yönelme geleneğini bu yıl da bırakmıyor. Hatta tabiri caizse bu kez bir basamak daha yukarı çıkarak bizi heyecanlandıran isimlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.Bunlardan en önemlisi; kendi kemik kitlesini kısa sürede oluşturan ve hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Anna Calvi. Gitar tonunun yarattığı atmosferin Kilyos’un havasına karışacağı anı kaçırmak istemezsiniz. Bununla birlikte Ürettikleri kaliteli müzik ve hayatımıza soundtrack olma görevi üstlenen parçalarıyla Wild Beasts, canlı izleyenlerin dilinden düşürmediği ve vahşi sahne performansıyla akıllara kazınan Goat ve İngiliz elektronik müzik arenasının gördüğü en başarılı sanatçılardan Nathan Fake gibi diğer ikonik isimler de, bu uzun süre akıllardan çıkmayacak atmosferi üst düzeyde tutacak diğer isimler.

Kilyos’un sakin ve dinlendirici etkisinin iyi müzikle birleştiğinde açığa çıkacak olan enerjiyi hepimiz merakla bekliyoruz!