Yeni albüm heyecanları olmasa; koca bir sezon nasıl geçer? Neyse ki önümüzdeki kış oldukça retro tınılar duyacağız gibi duruyor.

İşte bu kış dinlemek için sabırsızlandığımız albümler: 

Muse – Simulation Theory

8. stüdyo albümlerinde grup retro 80’ler enerjisini fütüristik bir sound ile birleştiriyor. Ancak bu kez önceki albümlerine kıyasla daha az karanlık bir tonda…

Albüm kapağının; Stranger Things‘in ikonik afişlerini de çizen Kyle Lambert‘ın elinden çıktığını belirtelim.

Kanye West – Yandhi

Kanye West için kuşkusuz 2018 çok yoğun bir yıldı. Solo albümü ‘Ye,’ Kid Cudi ile yayınladığı ‘Kids See Ghosts,’ ve prodüktör koltuğuna oturduğu Pusha T ve Teyana Taylor albümü sonrası; son 5 aydaki ikinci solo işi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor Sayın Bay Yeezy.  Defalarca çıkış tarihi ertelense de; Kasım ayı sona ermeden dinleyebileceğimize eminiz.

 

The 1975 – A Brief Inquiry into Online Relationships

Son bir kaç ay içerisinde tekrar hareketli günlerine dönen The 1975, yeni albümlerinde indie sound’unu; radyo dostu pop tınıları ile harmanlıyor.

Mariah Carey – Caution

Mariah Carey; R&B ve pop divalığına uzun bir süre daha devam edecekmiş gibi görünüyor. Bu ay çıkacak olan 15. stüdyo albümünden çıkan ilk 4 single da listelerde şimdiden başarı gösterdi bile.

 

Smashing Pumpkins – Shiny and Oh So Bright, Vol. 1: No Past. No Future. No Sun

Smashing Pumpkins orijinal kadrosu ile bir albüm kaydetmeyeli 18 yıl oldu.  Neyse ki bu albüm ile Billy Corgan, James Iha ve Jimmy Chamberlin’i yeniden bir arada duymak mümkün olacak.  Albümden çıkan ilk single “Silvery Sometimes (Ghosts)”a bakacak olursak; son birlikte çalma anlarından beri müzikleri pek de yaş almış sayılmaz.