1980’li yılların başından beri kaşmir denince ilk akla gelen isimlerden Brunello Cucinelli, Türkiye’deki ilk ve tek butiğini İstinye Park’ta açtı. Bradley Cooper’dan Danıel Craig’e pek çok ünlü ismin favorileri arasındaki Cucinellı ile yeni mağazasını, ilham kaynaklarını, iş felsefesini ve tatil seçimlerini konuştuk.  

1

Image 1 of 3

Türkiye’de mağaza açma fikri nasıl gelişti?

Birkaç yıldır Beymen ile yaptığımız işbirliği iyi gidiyordu. Biz de varlığımızı piyasada sağlamlaştırma zamanının geldiğine karar verdik.

Türkiye’deki ilk mağazanızı İstinye Park’ta açtınız? Neden burayı seçtiniz?

Mağazamızı İstinye Park’ta açmaya karar verdik çünkü İstanbul’da lüks markaların en geniş çapta yer aldığı nokta burası. Ayrıca hem lokal hem de yabancı müşteriler için çok çekici.

Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alırsınız?

Sokaklarda gördüğüm şeyler bana her zaman ilham verdi. Yıl boyunca bol bol seyahat ederim. Londra, New York, Paris, Tokyo, Moskova ve İstanbul gibi şehirlerde genç insanların neler giydiklerini görebilmek gerçekten çok güzel. Bir moda markasının genç ve diri kalabilmesinin sırrının moda, renkler ve trendlerdeki sürekli değişimi takip etmekte yattığını düşünüyorum.