Adeta tarihi Bomonti Biraz Fabrikası’nın mirasını devralan The Populist, özel yapım biralarıyla meraklılarını ağırlamaya başladı bile. 

IMG_4219

Bomontiada’nın kısa süre önce açılan en yeni üyesi The Populist’i aslında çok uzun zamandır bekliyorduk. Açıldı, açılacak derken geçtiğimiz ay misafirlerini ağırlamaya başlayan mekân, Bomontiada’nın eşsiz konseptine kendi detaylarını da ekliyor. Genişliği ve ferahlığıyla dikkat çeken The Populist, eski bira fabrikasının mirasını yeni bir döneme taşımayı da başarıyor. İspanya’nın ödüllü tasarım ofisi Lagranja imzasını taşıyan mekânın 1000 metrekarelik alanı, iki kata bölünmüş durumda. Girişte sizi karşılayan beer garden’ın yanı sıra üç farklı konsept barı var. Ve bu barların her birinde farklı müzikler ve lezzetler sizi bekliyor.
Çok sayıda bira markasını bir arada bulabileceğiniz The Populist’in asıl mahareti ise menüde göze çarpan “craft” yani özel üretim biraların çokluğu ve nitelikleri. 12 çeşit taze birasında craft bira üstadı “Brewmaster” Tobias Palmer’ın özel dokunuşlarını hissetmek mümkün. Ayrıca ilerleyen günlerde The Populist için özel olarak üretilen 24 farklı craft bira çeşidi de düzenli olarak yenilenecek ve mekâna uğrayan misafirler belki de her geldiklerinde farklı bira çeşitleri tatma ayrıcalığı yaşayacak.

NE YENİR – NE İÇİLİR? The Populist’in bira menüsü çok zengin, sadece burada tadabileceğiniz Torch biraların menüdeki varlığı ise göz ardı etmemeniz gereken bir ayrıntı olarak öne çıkıyor. Mekânda bira dışında diğer alkollü, alkolsüz içecekler de var elbette. Yiyecek menüsü ise dillere destan; Kokoreç Pizzetta, burgulu patates ve brisket et parçaları, tütsülenmiş dana Frankfurter sosis, cheeseburger, acılı mini tavuk pirzola gibi özel yemekler, menüdeki içecek seçenekleriyle uyumlu olacak şekilde özenle seçilmiş. The Populist’te iki kişi ortalama 100 – 120 TL’ye iyi bira içip, lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sok. No: 1-D Bomonti, Şişli
0212 296 2034
12.00 – 02.00