Beşiktaş’ın sembol dükkanlarından biri olan Pando Kaymak dükkanına tahliye kararı çıktı. 1985’ten beri kaymakla uğraşan Pando’nun dükkanında sadece kaymak satılmıyor. Müşteriler aynı zamanda kahvaltı da edebiliyorlar. Beşiktaş’ta doğan Pando, “İnsanlar bizim mekanımıza geldiklerinde kendilerini evlerinde hissediyorlar. Biz bu dükkanda camlara PVC kaplama yapmak istediğimizde bile nostaljik havası bozuluyor diye müşterilerimiz bize kızdı. Sebebi ise bizi ve dükkanı sahiplenmeleridir” dedi.
Pando aile mesleği olan kaymakçılığa da ailesinin diğer üyelerinden daha geç başlamış. Pando, “Önceleri tornacılık yapıyordum. Tornacılıktan sonra kendi dükkanımıza gelip işi öğrenmeye başladım. Eski esnaflık artık kalmadı. Bizler esnaflık kültürünü devam ettiren bir müesseseyiz. Süleyman Seba’lar, Hakkı Yeten’ler (Baba Hakkı), Sabri Ülker’ler kimler kimler… Buradan geçenleri anlatmakla bitmez. Beşiktaş takımı bizde yapardı kahvaltılarını. Hatta bu pazar Beşiktaş Kulübü, çarşıdaki esnaflardan en yaşlı olanlarına Beşiktaş forması giydirip kamera karşısına geçirecek. Onlardan bir tanesi de benim” diye konuştu.

Tahliye kağıdında dükkanın 1 Temmuz’da boşaltılacağı yazıyor. Pando ise kendilerine verilen son tarihin 15 ağustos olduğunu söylüyor.