Açık havanın tadını çıkarmak istiyorsunuz fakat aynı yerlere gitmekten sıkıldınız. O zaman Cafe 40’a bir kere uğramanızda fayda var.

cafe40-g

Yiyecek, içecek ve eğlence sektöründe hizmet veren Eksen Group, Akaretler’de Limoncello ve Kalamata’dan sonra şimdi de Cafe 40 ile misafirlerini ağırlıyor. Cafe 40 geçtiğimiz ay açıldı. Sarı – beyaz çizgili sandalyeleri, minik masaları ve balkon formuyla mekân, adeta baharın gelişini müjdeleyen bir dekorasyona sahip. Caddeye bakan mekânın kapalı alanı yok. Yani anlayacağınız açık havada kahve keyfi yapmak için ideal bir mekân. Pek çok kahve çeşidi var. “Yok, ben kahve almayayım başka ne var?” derseniz ev yapımı limonatanın dışında soğuk içecekler ve alkol çeşitleri de mevcut. Bir şeyler yemek isterseniz sandviçler ve tatlılar imdadınıza yetişiyor ama günlük yapılan ev mantısı takdire şayan. Çoğu yerde mantı sipariş ettiğinizde önünüze gelenlere pek benzemiyor. Baklava hamuru kadar ince bir hamurdan yapılmış, tepsiye özenle dizilip pişirilmiş, çıtır çıtır bir mantı. Şu an için öne çıkan lezzet olsa da arkasının geleceğini söyleyelim; kısa bir süre sonra salatalıklar, atıştırmalıklar ve hafif yemekler de menüye eklenecek.
Yolunuz Akaretler’e düşerse ve açsanız mantı yemek için ya da en azından bir kahvelerini içmek için Cafe 40’a uğramanızı öneririz.

1 2