Cafe/brasserie zincir markası BigChefs, erel kadın üreticilerin mahsullerinin, dünya mutfaklarından geleneksel lezzetlerle buluştuğu yeni bir menü sunuyor.

BigChefs, yerel kadın üreticilerin mahsulleriyle dopdolu bir kış menüsü hazırladı. Üretici kadınları destekleyen ve yerel ürünlere sahip çıkan ‘Toprağın Kadınlarından Sofralara’ projesine, ürünleriyle beraber 10 yeni kadın daha katıldı. Böylece kadın tedarikçi sayısı 24’e yükselen BigChefs, 2021 yılına kadar toplam tedariğinin yarısını yerel kadın üreticilerden sağlamayı hedefliyor.

Türk mutfağının dünya lezzetleri ile harmanlandığı, damaklarda iz bırakacak yeni bir menü

Kahvaltıdan başlangıçlara, salatalardan ana yemeğe kadar damaklarda iz bırakan lezzetlere imza atan BigChefs’in kış menüsünde; buram buram Anadolu kokan Leblebi Helvası, Pekmezli Hayrabolu Tatlısı, Siyah Nohutlu Mercimek Çorbası gibi lezzetler dikkat çekiyor. Ayrıca, Anadolu’nun gözbebeği siyez ile hazırlanan Siyez Ezmeli Granola, İtalyanların ünlü tatlısı Cannoli, Çinlilerin ‘sağlık iksiri’ diye adlandırdıkları Kombucha Çayı, Türk ve Dünya Mutfaklarının sentezi olarak misafirlerle buluşuyor. BigChefs’in tatlıdan vazgeçemeyen misafirleri için sürprizi ise kıtır tart hamuru içinde yumuşak çikolata ve ağızda eriyen ılık armutların buluştuğu lezzetli Armutlu Çikolatalı Tart.