Benedict Cumberbatch, James Franco, Leighton Meester ve Carey Mulligan gibi Hollywood yıldızlarının rol aldığı kapalı gişe oyunlar, National Theatre Live işbirliği ve Oyun Salonu kapsamında İstanbul’a Salon İKSV’ye geliyor. 

Londra’nın en önemli tiyatrolarında ve Broadway’de kapalı gişe oynayan oyunlar, National Theatre Live işbirliği ve Oyun Salonu kapsamında İstanbul ’a geliyor. Sahnelendiği salondaki en iyi koltuğun bakış açısından yapılan ve özenle kurgulanan kayıtlar, 15 Kasım’dan itibaren her ay, sinema düzeninde ve Salon ekranından tiyatroseverlerle buluşacak.

201510261616_ham

BENEDICT CUMBERBATCH’Lİ ‘HAMLET’

Sherlock Holmes olarak izleyicilerin gönlünde taht kuran; ‘Imitation Game’ ile Oscar adayı olan ve ’12 Years a Slave’, ‘Hobbit’ gibi gişe rekortmeni filmlerde izlediğimiz Emmy ödüllü başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch, bu kez izleyenlerin karşısına Hamlet olarak çıkıyor. Shakespaere’ın unutulmaz eseri ‘Hamlet’, Sonia Friedman Productions yapımı ve Lyndsey Turner’ın yönetmenliğinde, büyüleyici prodüksiyonuyla Salon’da. İngiltere’nin en önemli tiyatrolarından National Theatre’da bu sezon izleyicilerle buluşmaya devam eden ‘Hamlet’, geçtiğimiz günlerde 25 ülkede 1400 sinema salonunda canlı olarak yayınlandı ve 225 binden fazla seyirciye ulaşarak bir rekor kırdı. Cumberbatch de sinema gösterimlerini desteklerken, “Oyunu erişilebilir hale gatirebilmenin en şahane yolu” olarak gördüğünü belirtiyor.

Londra’da Barbican’da sahnelenmesinden önce biletleri bir yıl öncesinden tükenen ve eleştirmenler tarafından büyük övgüler toplayan, Daily Telegraph’ın “5 yıldızlı bir Hamlet” olarak bahsettiği Benedict Cumberbatch’li ‘Hamlet’; 15, 22, 29 Kasım Pazar günleri 15.00’da, National Theatre Live işbirliğiyle Salon’da türünün takipçileriyle buluşuyor.

1 2 3 4