Geçtiğimiz Ekim ayında Fransa’nın Saint-Lo kentinde düzenlenen ve dünya koro müziğinin zirvesi olarak gösterilen Polyfollia’da ülkemizi gururla temsil eden Boğaziçi Caz Korosu, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Şef Masis Aram Gözbek yönetiminde, 2011 yılından bu yana müzikal yolculuğuna devam eden, iki dünya şampiyonluğu başta olmak üzere sayısız ödülle ülkemizi gururlandıran Boğaziçi Caz Korosu, uluslararası platformlarda başarıdan başarıya koşarken, yurt içinde de birbirinden farklı ve özel projeler hayata geçiriyor.

Çok sesli müzik kültürünü yaygınlaştırmak ve Türkiye’de koro müziğine yepyeni bir soluk getirmek amacıyla bünyesinde bir de Gençlik Korosu kuran Boğaziçi Caz Korosu, disiplini ve yenilikçi vizyonuyla koral çalışmalara seviye atlatıyor. Koro, dünyanın en başarılı toplulukları ile birlikte sahne aldıkları festival ve yarışmalardan elde ettiği deneyimle ülkemizde amatör olarak yürütülen koro çalışmalarını profesyonel bir boyuta taşıyor.

Farklı altyapılardan ve yaş gruplarından 40’tan fazla koristin yer aldığı Boğaziçi Caz Korosu ve bünyesinde 15-19 yaş grubundan koristler barındıran Gençlik Korosu, kadrolarını güçlendirmek adına yeni yarışma/festival ve projeler öncesinde son bir seçme turu daha yapıyor ve özellikle erkek seslerini arıyor.

Siz de bu özel topluluğun bir parçası olmak isterseniz www.bogazicicazkorosu.com adresinden 15 Şubat 2015 Pazar gününe kadar başvurularınızı yapabilirsiniz.