Alternatif müziğin köklü ismi BabaZula…
Geleneksel halk müziğinden esinlenerek, bu köklerden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiren Baba Zula, taklit edilemez özgün kimlikleriyle yola devam ediyor.
Baba Zula Geleneksel halk müziğinden esinlenerek, bu köklerden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiren Baba Zula, taklit edilemez özgün kimlikleriyle 3 Mayıs’ta The Mekan Teras’ta…


Baba Zula, 1996’da Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kurulmuş olan müzik grubudur. Grup parçalarını geleneksel Türk müzik aletlerini kullanırken yine Türk halk müziği usüllerinden ve elektronik müziğin olanaklarından yararlanarak, kendi melodi, ritim ve sözleri ile yaratıyor.

Grup, müziklerini “uzay yolu oryantal müziği” olarak lanse etmekte… Müzisyenler, konser sırasında rengarenk kostümler giyiyor; çengi ve dansözler, ışın tabancaları gösterileri, projektörle duvara yansıtılan canlı çizimler, striptiz şovları konsere eşlik ediyor.

Anadolu fikir ve görüşlerinin başını çeken alevi inancından da etkilenen grup bu bağlamda evrensel müzik iradesine Anadolu fikrini de katıyor.

3 Mayıs 2014, 23:30
BaBa ZuLa
The Mekan, Beyoğlu