Oyun Atölyesi’nin yenisi “Aşk Delisi” Sam Shepard’ın yazdığı bir oyun. Kaçmaya çalıştıkça karanlık geçmişlerine gömülen bir kadın ve bir adamın, bir çölün yakınlarında köhne bir motel odasında birlikteliğe dair karar almaya çalışmalarını anlatan oyunu Haluk Bilginer Türkçe’ye çevirmiş. Muharrem Özcan’ın yönettiği oyunda, Pınar Çağlar Gençtürk, Berk Hakman, Beyti Engin ve Avni Yalçın rol alıyor. 

Oyunun özet:

Kaçmaya çalıştıkça karanlık geçmişlerine gömülen bir kadın ve bir adam… Uçsuz bucaksız bir çölün yakınlarında köhne bir motel odası…
Ortaya saçılan sırlar,  masumca başlayan aşkları kadar kopması imkansız güçlü bir bağ… Köksüzlük, aidiyetsizlik ve güvensizliğin tam ortasında birbirine sığınan May ve Eddie bir kararın eşiğinde: Birlikte olmak mı, ayrı olmak mı?
Hangisi daha az acı verici?

Kaçmaya çalıştıkça karanlık geçmişlerine gömülen bir kadın ve bir adam… Uçsuz bucaksız bir çölün yakınlarında köhne bir motel odası… Ortaya saçılan sırlar,  masumca başlayan aşkları kadar kopması imkansız güçlü bir bağ… Köksüzlük, aidiyetsizlik ve güvensizliğin tam ortasında birbirine sığınan May ve Eddie bir kararın eşiğinde: Birlikte olmak mı, ayrı olmak mı?

askdelisi

Hangisi daha az acı verici?

“Aşk Delisi”ni 21, 22, 23 , 24 Nisan tarihlerinde izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi www.oyunatolyesi.com’da