Geleneksel dansları breakdansla buluşturan ve geçtiğimiz yıl seyirciden yoğun ilgi gören Red Bull Anadolu Break dans gösterisi, bu yıl hem kaçıranlar hem de gösteriyi tekrar izlemek isteyenler için ikinci kez 9-17 Nisan 2016 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor. Etkinlik sırasıyla İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara rotasını takip edecek.

2014 senesinde Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan Red Bull Anadolu Break gösterisi izleyicinin yoğun ilgisi üzerine ikinci kez sanatseverlerle buluşuyor. Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu danslarını buluşturan gösteri bu yıl 9-16 Nisan 2016 tarihleri arasında İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek.

İkinci yılında da ilk yılında olduğu gibi 5 şehri gezecek olan turnenin koreograflığını ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından Kadir ‘Amigo’ Memiş üstleniyor. Müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli Hip Hop sahnesinin usta “beat-maker”ı Da Poet’in yaptığı gösteri, modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan dansların ve kültürün hikâyesini sahneye taşıyor.


Turne Programı:

9 Nisan Cumartesi 20.30

İzmir- Ahmed Adnan Saygun

11 Nisan Pazartesi 19.30

Adana- Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi

13 Nisan Çarşamba 20.30

Bursa Merinos AKKM Osmangazi Salonu

14 Nisan Perşembe 21.00

İstanbul- Haliç Kongre Merkezi Sadabad Salonu

17 Nisan Pazar 20.30

Ankara- Congresium

 

Red Bull Anadolu Break Hakkında:

2014 senesinde Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan proje, sonrasında bir dans gösterisine dönüştü. 2015’te beş ayrı şehirde turneye çıkan Red Bull Anadolu Break ekibinin gösterileri kapalı gişe gerçekleşti. Gösteride, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın modern figürleri bir araya geliyor. Dört B-Boy, bir B-Girl, bir modern dansçı ve iki geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibinde; Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (Fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ, Serdar Karaman (Lexx)  ve Salih Karagöz yer alıyor.