rbmagalRed Bull Music Academy (RBMA) Night etkinlikleri Nisan ayında Ambient müziğin duayenlerinden Tim Hecker ile devam ediyor. Glitch ve microsound gibi ek yapılarla hipnotik, derin ses dalgaları üreten ünlü prodüktör uzun bir aradan sonra RBMA Night kapsamında 11 Nisan’da İstanbul’a geliyor.

Lopatin (Oneohtrix Point Never) ve Aidan Baker (Nadja) ile yaptıkları ortak çalışmalarla da bilinen Kanadalı Tim Hecker, performanslarında parçalarının sınırlarını yeniden yaratan ve müziğinin içeriğini baştan aşağı değiştiren gerçek bir usta.

Fennesz, Sakamoto, Alva Noto gibi türünün en büyük isimlerinden biri olan Hecker, 2013’ün son çeyreğinde çıkardığı 7. LP’si Virgins ile geçtiğimiz yılın en iyi albümlerinden birine imza atmıştı. Güçlü ses dalgalarıyla unutulmaz bir performans sergileyecek olan Tim Hecker bu yaz ilk kez gerçekleşecek ve 1 Mayıs’ta başlayacak RBMA Festival New York’ta çalacak isimler arasında yer alıyor.

Merakla beklenen Tim Hecker performansı öncesi Biblo canlı performansı ile müzikseverlerle buluşacak. RBMA Night kapsamında gerçekleşecek büyüleyici performans için 11 Nisan’da Peyote’deki yerinizi alın.

Biletler Peyote Gişe’de.

Tarih: 11 Nisan 2014 Cuma

Saat: 23:30

Bilet Fiyatı: 20 TL