Beymen, Zorlu Center’daki mağazasında hayata geçirdiği “Unexpected” (beklenmedik) sanat projesiyle, beğendiği sanat çalışmalarına alan açıyor ve bu projeleri müşterileriyle buluşturuyor.

beymen01

Image 1 of 4

Beymen’in Zorlu Center’daki Unexpected projesi, müşterilerini yeni bir anlayışla tanıştırıyor. Bundan böyle alışverişinizi yaparken farklı görsellik arayışları içinde olan sanatçıların çalışmalarını da incelemeye fırsat bulacaksınız. Beymen Zorlu Center’ı ziyaret ettiğinizde projenin ilk basamağı olan ve çalışmalarında “imgesel” bir perspektif geliştirmeyi başaran Türk sanatçıların bu proje için gerçekleştirdikleri eserleriyle tanışmaya hazırlıklı olun.

Burak Bedenliler Derin Kenarlar / Deep Edges, 2013 İki milimetre kalınlığında dört alüminyum plaka Burak Bedenliler’in Beymen Unexpected projesi için gerçekleştirdiği duvar rölyefleri, sanatçının güçlü bir siyah-beyaz kurguya dayalı “belli sahneler” üzerinde durduğunu ortaya koyuyor. Bu sahnelerde bireyler arasındaki ilişki yorumlanıyor. İlk bakışta günlük yaşama ait olduğu izlenimi uyandırmalarına rağmen her sahne belli bir “gerilimi” barındırıyor.