Martinez İstanbul, öğle ve akşam yemeklerinde sunduğu lezzetli tarifleri ve modern ambiyansıyla İstanbul’un yeme-içme müdavimlerini Akmerkez’e çağırıyor.

Yazı: Eda Bayraktar

AŞİNA OLDUĞUMUZ BİR TECRÜBE
Uğur Karabayır’ı, Hudson İstanbul’dan tanıyoruz. Geçtiğimiz sene Arnavutköy’de açılan mekân bir anda İstanbulluların buluşma noktalarından birine dönüşmüştü. İşte Karabayır, hayalini gerçekleştirdikten sonra yeni projeler için kollarını sıvamış ve Martinez İstanbul’u hayata geçirmiş. Ambiyansı, dekorasyonu ve masaya oturduktan sonra mekâna has imzalı reçetelerin servis edilmesiyle kendinizi özel hissediyorsunuz. Evet, Martinez İstanbul’a kendinizi şımartmak için gidebilirsiniz, ancak aynı zamanda iş yemekleri için de önerebileceğimiz önemli bir alternatif burası.

KALİTE VE FERAHLIK ÖN PLANDA
Martinez İstanbul, haftanın yedi günü hizmet veriyor. Zarafet, yemekler dâhil mekânın her noktasına yansımış. Özellikle tavan kısmına yerleştirilen yeşil çiçek detayları mekâna ferah ve huzurlu bir hava katıyor. İstanbul’un en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Akmerkez’in de bulunduğu lokasyon ve ağırladığı ziyaretçi profili ile Martinez İstanbul için seçilecek en iyi noktalardan biri olduğunu söylemeden geçmeyelim.

RENGâRENK VE DOPDOLU BİR MENÜ
Martinez İstanbul ekibi, yemeğin lezzetini, ürünün tazeliği ve kalitesinin belirlediğinin altını çiziyor. Dolayısıyla mutfaktaki tüm ürünler, ithal ya da yerli, bizzat şef Nihat Sancar tarafından özenle seçiliyormuş. Özellikle humus yatağında yeşil mercimek salatası, trüflü pappardelle ve daha önce Hudson menüsünden aşina olduğumuz bun ve arancini mutlaka denenmeli. Ana yemek olarak ise çıtır ördek bizim favorilerimiz arasında yerini aldı. Saydıklarımızın yanı sıra, Uzakdoğu mutfağının vazgeçilmezlerinden suşi çeşitleri de Martinez İstanbul’un olmazsa olmazlarından. Mekânda iki kişilik alkollü bir yemeğin fiyatı ortalama 150 TL.