Akbank Sanat Mart ayında da takipçilerine dolu bir takvim vadediyor. İşte Akbank Sanat’ın Mart ayı etkinlikleri…

Akbank Sanat’ın dikkat çeken “Sinemada İnsanlık Halleri” başlıklı Sinema Psikiyatri Seminerleri serisi Mart ayında da devam ediyor. 13 Mart’ta yönetmen Tolga Karaçelik’in “Kelebekler” filminin gösterimi ile başlayacak etkinlik, “Kayıp, Azaltır mı?” başlığı altında Prof. Dr. Tamer Aker, Dr. Bahar Tezcan, Selin Yılmaz ve Tolga Karaçelik’in katılımıyla gerçekleşecek tartışma ile devam edecek.

Akbank Sanat’ın yoğun ilgi gören “Felsefe Seminerleri”nin Mart ayı programında; Zeynep Direk’in “Irigaray: İmgeselde Dişi ve Dişi İmgesel” başlıklı semineri yer alıyor.

Seminerin içeriğine ilişkin olarak Zeynep Direk şunları söylüyor: “Luce Irigaray Öteki Kadının Aynası (Speculum de l’Autre Femme, 1974) adlı eserinde fallus merkezli anlam ekonomisinde dişi cinsiyet farklılığının belirmediğini, erilin karşıtı olarak temsil edilen dişinin aslında erilin terimleriyle düşünüldüğünü ileri sürer. Fallus merkezli anlam ekonomisinde dişi nasıl imgelenir? Bu ekonominin dışında kalan dişinin belirmesi için nasıl bir dişi imgesel gereklidir? Irigaray’da gerçek, imgesel ve sembolik arasındaki ilişkiler nasıl kurulmuştur?”

AKBANK SANAT MART AYI TAKVİMİ

13 Mart 2019, Çarşamba
KAYIP, AZALTIR MI ?

18.30 – 20.00 FİLM GÖSTERİMİ Kelebekler / Yön: Tolga Karaçelik
20.00 – 20.15 ARA
20.15 – 21.30 TARTIŞMA
Selin Yılmaz (Oturum Başkanı)
Prof. Dr. Tamer Aker
Dr. Bahar Tezcan
Tolga Karaçelik

FELSEFE SEMİNERLERİ

14 Mart 2019, Perşembe

Saat: 18.30