Açık havada sinema keyfi Ağustos ayında da devam ediyor. Akasya Park’ta gerçekleşen Sinema Geceleri’nde; Aşıklar Şehri, Trols, Şirinler Kayıp Köy ve İstanbul Kırmızısı her Cuma akşamı saat 21.00’da sinema severlerle buluşacak.


Ağustos ayının ilk gösterimi sinema efsaneleri arasına girebilecek Aşıklar Şehri ile başlayacak. Yönetmen Chazelle’in beyaz perdeye aktardığı, insanın en özel bölgesine girerek, samimi ilişkilerin anlatıldığı, kişisel hayallerin ve kararların kaderle kesiştiği ve seyircilere büyülü bir evren sunan film 4 Ağustos Cuma günü saat 21.00’da sinemaseverlerle buluşacak.
Gösterimler ayın ikinci haftasında, 11 Ağustos Cuma günü Troller filmi ile devam edecek. Filmde; bazılarının mutluluğu bulabilmek için ne kadar uzağa gidebileceğini anlatan hikâyesiyle; rengarenk bir dünyaya sahip, aşırı iyimser, ağızlarında sürekli bir şarkı ve her adımlarında dans olan trollerin hikâyesi anlatılıyor.
Şirinler’e bambaşka bir yaklaşım getiren ve tamamı animasyon olan “Şirinler: Kayıp Köy” filmi ise 18 Ağustos Cuma günü saat 21.00’da açık havada Akasya misafirleriyle buluşacak.

Akasya Park Sinema Geceleri’nin kapanışı ise 25 Ağustos’ta, Ferzan Özpetek’in cok konuşulan filmi İstanbul Kırmızısı filmiyle yapılacak. Filmde, gizem dolu bir hikâye ile İstanbul’un en güzel manzaraları izleyiciye sunuluyor.