Her yaştan bireyin özündeki potansiyeli ortaya çıkarması için önemli birçok eğitime ev sahipliği yapan Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, 60 yaş üstü yetişkinlere yönelik dört ayrı eğitimi “Başka Pencere Sınıfı” adı altında hayata geçiriyor.

İnsanın yaşam boyu öğrenme ihtiyacı doğrultusunda kurgulanan eğitimler, hem 60 yaş üzeri bireylere yönelik yenilikçi bir eğitim modeli sunmayı, hem de katılımcı bireylerin yaşama başka bir pencereden bakmalarını ve hayatlarında fark yaratmayı amaçlıyor.

Başka Pencere Sınıfı; ‘Yaratıcı Drama’ ile kendini daha iyi ifade etmeyi, ‘Yoga’ ile hem bedenen hem zihnen rahatlamayı, ‘Kitap Kulübü’ ile sosyal bir çevre ve felsefi yaklaşımlar edinmeyi, ‘Sanat Terapi’ ile sanatın iyileştirici gücüyle hayal gücünü buluşturmayı katılımcılarına aktaracak.

60 yaş üstü bireylerin daha iyi bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak ve yaşlılığın olmazsa olmazı sanılan ağrı, unutkanlık, içe kapanma gibi belirtileri minimuma indirmek amacıyla kurulan “Başka Pencere Sınıfı” hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için www.umaylayasam.com adresi ziyaret edilebilir ya da 0216 362 39 40 – 0553 952 39 40 numaralı telefonlardan kayıt olunabilir.