streetdansgal

DANS SEVERLERİN MERAKLA BEKLEDİKLERİ “6. ULUSLARASI İSTANBUL STREET DANS KARNAVALI” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan “Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı” geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Türkiye’den ve dünyadan birçok dans severi aynı çatı altında buluşturuyor.

Bu sene Hip hop Kadın, Hip hop Erkek, Popping (Kadın erkek karışık) ve House dans (Kadın erkek karışık) dallarına ek olarak ilk kez FreeZone kategorisi de tüm dansçıların katılımına açılmıştır.
Yarışmacıların 30 saniyelik freestyle dans gösterilerinden sonra, her kateoride 8 finalist jürinin değerlendirmesi sonucu finale kalmaya ve büyük ödül için yarışmaya hak kazanacaktır. Final bölününde heyecan zirveye ulaşacak ve şampiyonluk için birebir dans kapışmaları başlayacaktır.

Jüri masasında her sene olduğu gibi uluslararası alanda tanınmış dansçılar yer alıyor ; Buddha Stretch ( Amerika ), Martha Nabwire ( Isvec ), Suga Pop ( Amerika ), Sonia Soupha ( Fransa ) ve Murad Küçük ( Türkiye )

Bu jüri üyeleri aynı zamanda amatör ve profosyonel tüm dans severler için dans atölyeleri düzenleyecek.
Dünyaca ünlü DJ’ler DJ ICE-C ( Almanya ) ve DJ Steve Veusty ( Hollanda ) dans severlere unutulmaz bir muzik ziyafeti yaşatacaklar.

A.B.D. Istanbul Baskonsoloslugu ve Broadway Dance Center ortak işbirliği ile ilk kez, dans yarışmasına katılacak dansçılar arasından seçilecek üç Türk dansçı, New Yorka’a gitme ve Broadway Dance Center NY burslu olarak derslere katılma şansı yakalayacak.
“6. Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı”na, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve
İsveç İstanbul Başkonsolosluğu ve Hollanda istanbul başkonsolosluğkatkılarıyla dünyaca ünlü Hollandalı ve İsveçli dansçılar da katılıyor.

8 Kasım günü dans atölyeleri, ön eleme yarışması ve hip hop after party, 9 Kasım günü jüri özel performansları, dans kapışmaları, dans şovları ile devam edecektir.

Detaylı Bilgi icin www.streetdancecarnival.com veya www.danskarnavali.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.