Arkadaşlarının Peri diye seslendiği PR’cı Perihan’ın, bir peri masalı olduğuna inandığı hayatı, bir günde alt üst olur. Kocası tarafından terkedilen Peri, işinin, aşkının ve çocuklarının hayatına kattığı tüm renklerden ve seslerden yoksun, bir boşlukta bulur kendini. 35 yaşındadır ve Cahit Sıtkı Tarancı’nın hafızasına kazıdığı “yolun yarısı eder” hesabıyla, kendisi ile hesaplaşma ve kendisini bulma yolculuğuna çıkar.

Yalnız değildir bu yolculuğunda. Can dostları da yanındadır; Mavi saçlarından, tasarımcı imzalı elbiselerine, genç müzisyen sevgililerine kadar renkli bir hayat süren menajer Sezin; Yıllardır temsil ettiği büyük şirketin ağırlığını kıyafetleri ve davranışları ile taşıdığı yetmezmiş gibi evliliğini de sürdürmeyi başaran Yasemin ve çok çalışarak ve bol para kazanarak mutlu olmayı öğrenmiş mimar Merve.

Perihan, farkılılaşan ve kesişen hayatlar, olaylar ve hikayelerle dolu kapkaranlık bir ormanda yolunu bulmaya çalışır. Adeta Tarancı’nın gönderme yaptığı Dante’nin cehenneminden geçtikten sonra insana yaşadığını hissettiren buz gibi sulara atar kendini ve dostlarına seslenir: 35 çok güzel, gelsene!