34. İstanbul Film Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 4 – 19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yine tüm maaşımızı “Buyrun alın” diyerek bilete yatıracağımız festivalde 200’den fazla film seyirciyle buluşacak.

cilgin-kalabaliktan-uzak

Image 1 of 19

ULUSLARARASI YARIŞMA

NEDEN TARKOVSKİ OLAMIYORUM / WHY CAN’T I BE TARKOVSKY / MURAT DÜZGÜNOĞLU
“Neden Tarkovski Olamıyorum”, Tarkovski’ye öykünen bir yönetmenin film çekme çabalarını mizahi bir dille anlatıyor. Bence Türkiye’de bir şekilde sinemaya gönül verip ucundan kıyısından ilgilenmiş ama film çekmeye cesaret edememiş herkes kendinden bir şeyler bulacaktır filmde.

BANA BAK PHILIP / LISTEN UP PHILIP / ALEX ROSS PERRY
Alex Ross Perry, “Listen Up Philip”de ikinci romanının basılmasını bekleyen yazar Philip ile şehirden uzaklaşıp yanına taşındığı ve hayranı olduğu yazar Ike Zimmerman arasındaki ilişkiye odaklanıyor. İkisi de birbirinden deli ve kendini beğenmiş yazarın savaşı, edebiyat çevrelerine de sağlam giydirecek gibi duruyor.

ÇILGIN KALABALIKTAN UZAK / FAR FROM THE MADDING CROWD / THOMAS VINTERBERG
Thomas Hardy’nin romanını okumuş olanların çok uzun zamandır beklediği “Çılgın Kalabalıktan Uzak”ın yönetmen koltuğunda, önceki yılın Oscar Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film dalında aday gösterilen ve yılın en iyi filmlerinden biri olan The Hunt’ın yönetmeni Thomas Vinterberg oturuyor. Victoria İngiltere’sinde geçen filmde Bathsheba Everdene’e Carrey Mulligan can veriyor.