Meyvelerini yörelerimizden toplayan ve meyve suyu pazarında güçlü bir yer edinen Tropicana, tüketicileri memleketin doğasına, şeftalisiyle ünlü Bursa’ya davet etti. Şehrin koşturmacasından uzaklaşıp doğaya dönmek ve rahat bir nefes almak isteyenler Vlogger İdil Tatari, Ayşegül Kaplan ve Ezgi Akbaş ile birlikte memleketin temiz havasında huzurlu vakit geçirdi.

Dünyanın 1 numaralı en çok satan meyve suyu markası Tropicana, Memleketteyiz kampanyası ile tüketicileri memleketin doğasını keşfetmeye çağırdı. Kampanya kapsamında memleketteyiz.com websitesine gelen başvurular arasından seçilen iki katılımcı ve sosyal medyanın ünlü Vloggerları İdil Tatari, Ayşegül Kaplan (@makyajmidedin) ve Ezgi Akbaş (@giyenbayan), şeftalisiyle ünlü Bursa’nın tarih kokan Cumalıkızık, Gölyazı ve Misi köylerinde doğayla iç içe unutulmaz bir deneyim yaşadı.
Gezinin ilk durağı, Uludağ’ın eteklerinde, daracık taş sokakları ve orijinal dokusunu yitirmemiş otantik evleri ile köy havasını koruyan Cumalıkızık Köyü oldu. Mis kokulu şeftali bahçelerini gezen katılımcılar, ünlü yemek vloggerı İdil Tatari önderliğinde Bursa Şeftalisi ile yapılan reçelle krep yapmayı öğrendi.
Kampanyaya katılanlar gezinin ikinci durağı için Vlogger Ezgi Akbaş (@giyenbayan) ile birlikte Bursa yakınlarında şirin bir köy olan Misi’yi ya da bugünkü adı ile Gümüştepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Mor, yeşil  ve mavi renk cümbüşüyle boyanmış tarih kokan ahşap desen kaplamalı evleri ile meşhur Misi Köyü’nde dikiş ve nakış yapmanın inceliklerini öğrenen katılımcılar buram buram tarih kokan sokaklarda geçmişe bir yolculuk yaptı. Gezinin son durağı tarihi Roma dönemine kadar uzanan Bursa’nın cennet köşesi Gölyazı Köyü oldu. Talihliler, makyaj Vloggerı Ayşegül Kaplan ile birlikte Bursa Şeftalisi tonlarında makyaj yapmayı öğrendi.

Tropicana’nın insanları şehir karmaşasından uzaklaştıran ve rahat bir nefes almalarını sağlayan bu unutulmaz deneyimler meyvelerin toplandığı diğer yörelerimizde devam edecek.