29/11/2018 Vizyon Filmleri

Hindistan EşkıyalarıYeşil RehberHedefim SensinÖrümcek Ağındaki KızBorçKötülük İçindeSuçlu

Bu hafta vizyona giren filmler ve fragmanları;

 


Hedefim Sensin
Zekeriya Taştan, hayatını İstanbul sokaklarında çiğ köfte satarak kazanmaktadır. “Bülbülün çilesi dilindendir” misali, Zekeriya da bir gün yanlış yerde, yanlış zamanda öter. Böylece İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. İlk defa ayak bastığı Gökçeada da sadece Zekeriya’nın hayatı değişmekle kalmaz, Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın da hayatı da tamamıyla değişir; yani artık kaderin hedefinde kahramanlarımız vardır.

Yılı: 2018 Süre: 112 dakika
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Gonca Vuslateri, İlker Aksum, Tarık Ünlüoğlu, Erkan Can

 


Örümcek Ağındaki Kız (The Girl in the Spider’s Web)
Birbirlerine tamamen zıt insanlar olsalar da doğruları ortaya çıkarmak için mücadele veren bilgisayar korsanı Lisbeth Salander ve gazeteci Mikael Blomkvist, bu kez kendilerini dev bir örümcek ağının ortasında bulur. Bu debelendikçe karmaşıklaşan örümcek ağı casuslar, siber suçlular ve yozlaşmış hükümet yetkilileriyle doludur…

Yılı: 2018 Süre: 117 dakika
Yönetmen: Fede Alvarez
Oyuncular: Claire Foy, Sylvia Hoeks, Claes Bang, Sverrir Gudnason, Lakeith Stanfield, Cameron Britton, Stephen Merchant, Vicky Krieps

 


Hindistan Eşkıyaları (Thugs of Hindostan)
Bollywood’un en yüksek bütçeli filmlerinden biri olarak gösterilen Thugs of Hindostan, 18. yüzyılın sonlarında Hindistan’ın Britanya İmparatorluğu’ndan ayrılarak özgürleşmesi için mücadele eden bir grup haydutun hikâyesini anlatıyor.

Yılı: 2018 Süre: 162 dakika
Yönetmen: Vijay Krishna Acharya
Oyuncular: Aamir Khan, Katrina Kaif, Amitabh Bachchan, Fatima Sana Shaikh, Abdul Quadir Amin

 


Yeşil Rehber (Green Book)
2016 yapımlı Moonlight ile Oscar’a layık görülen Mahershala Ali’nin saygın piyanist Don Shirley’ye hayat verdiği Green Book’ta, Shirley’nin fedaisi Tony Lip rolünde seyirci karşısına iki kez Oscar adaylığına layık görülmüş Viggo Mortensen çıkıyor.

Yılı: 2018 Süre: 130 dakika
Yönetmen: Peter Farrelly
Oyuncular: Mahershala Ali, Viggo Mortensen, Linda Cardellini, Don Stark, Sebastian Maniscalco, P.J. Byrne, Brian Stepanek, Nick Vallelonga

 


Kötülük İçinde (The Bad Nun)
The Bad Nun, huzurlu bir ortamda dinlenmek için şehir dışında konaklayan Aesha’nın kapısına bir rahibenin gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Yılı: 2018 Süre: 92 dakika
Yönetmen: Scott Jeffrey
Oyuncular: Becca Hirani, Lucy Chappell, Tiffany-Ellen Robinson, Thomas Mailand


Borç
Vuslat Saraçoğlu’nun 2018 İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale’ye layık görülen filmi Borç, rahatsızlanan yan komşuları Huriye’nin bakımını üstlenen Tufan’ın hikâyesini ele alıyor.

Yılı: 2018 Süre: 95 dakika
Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu
Oyuncular: Serdar Orçin, İpek Türktan Kaynak, Rüçhan Çalışkur, Ozan Çelik, Beyti Engin, Feridun Koç

 


Suçlu (The Guilty)
Acil yardım hattında çalışan polis memuru Asger Holm, sıradan bir gece vardiyasında olağanüstü bir telefon alır: Hattın diğer ucunda kaçırılan bir kadın vardır. Asger oturduğu santral odasından onu kurtarmak için zamanla yarışırken bu çabasının hayati sonuçları olacağından habersizdir.

Yılı: 2018 Süre: 85 dakika
Yönetmen: Gustav Möller
Oyuncular: Jakob Cedergren, Jacob Lohmann, Laura Bro, Morten Suurballe, Jessica Dinnage, Omar Shargawi