Bu hafta 8 yeni film vizyonda. Bizim favorimiz Müze. 

Diğer filmler ve fragmanları; 

 

Müslüm
Müslüm Gürses ve Muhterem Nur’un hayatını anlatan film; çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi’nde bağlama ustası Limoncu Ali’yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm’e şefkat gösterir, bir nevi babalık yapar.

Yapım Yılı: 2018 Süre: 132 dakika
Yönetmen: Ketche, Can Ulkay
Oyuncular: Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci, Turgut Tuncalp, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Altan Erkekli

 

Rafadan Tayfa Dehliz Macerası
Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, yıkım tehlikesindeki mahallelerini kurtarmak için mücadeleye girişen Rafadan Tayfa ekibinin maceralarını anlatıyor.

Yapım Yılı: 2018 Süre: 89 dakika
Yönetmen: İsmail Fidan


Cadılar Bayramı (Halloween)
İlk filmde geçen olayların kırk yıl sonrasını anlatan Halloween, Jamie Lee Curtis’in canlandırdığı Laurie ile Michael Myers arasındaki son yüzleşmeyi odağına alıyor.

Yapım Yılı: 2018 Süre: 106 dakika
Yönetmen: David Gordon Green
Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Virginia Gardner, Nick Castle, Will Patton, Toby Huss, Miles Robbins, Haluk Bilginer


Napoli’nin Sırrı (Napoli velata)
Napoli’de bir partide Adriana, özgüvenli ve çekici bir adam olan Andrea ile karşılaşır. Geceyi birlikte geçirirler. Adriana, hayatını değiştirecek büyük bir aşkın başladığını düşünür. Ertesi gün Andrea buluşmaya gelmez. Adriana ise bir otopsi yapmak için işe gittiğinde karşısında şüpheli bir cinayete kurban gitmiş bir beden bulur. Kendini gizemli bir soruşturmanın merkezinde bulan Adriana, giderek derinleşen bu sırrı çözebilecek midir?

Yapım Yılı: 2017 Süre: 113 dakika
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Oyuncular: Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Anna Bonaiuto, Peppe Barra, Biagio Forestieri, Luisa Ranieri, Maria Pia Calzone, Carmine Recano, Angela Pagano


Bebek Geliyorum Demez
Kurumsal hayattan kurtulup başarılı bir yazar olmak isteyen Beste, hiç beklemediği bir anda hamile olduğunu öğrenir. Bu küçük sürpriz sadece Beste ve Alper?in değil, takıntılı ailelerinin ve birbirinden garip arkadaşlarının da hayatlarını etkileyecektir. Beste bir yandan mide bulantıları, hormon atakları, uyku basmalarıyla dolu hamilelik serüveniyle baş ederken bir yandan hayallerine kavuşabilecek midir?

Yapım Yılı: 2018 Süre: 93 dakika
Yönetmen: Hakan Cigaoğlu
Oyuncular: Başak Parlak, Ali İl, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Mehmet Ali Kaptanlar, Sema Atalay, Nazlı Tosunoğlu, Bahtiyar Engin, Melih Selçuk, Feride Çetin


Çirkin Kral Efsanesi (The Legend of the Ugly King)
Güney’in 1982 Cannes Film Festivali’nde Yol filmi ile kazandığı Altın Palmiye’den sonra Avrupa sinemasında bir efsaneye dönüşmesini tanıklıklarla sunan film, dünya prömiyerini Yılmaz Güney’in 33. ölüm yıl dönümünde Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Hüseyin Tabak’ın yedi yılda tamamladığı Çirkin Kral’ın Efsanesi, Costa Gavras ve Michael Haneke gibi saygın yönetmenlerle söyleşiler de içeriyor.

Yapım Yılı: 2017 Süre: 122 dakika
Yönetmen – Senaryo: Hüseyin Tabak
Görüntü Y.: Lukas Gnaiger


Müze (Museo)
Juan ve Benjamín, 30’lu yaşlarına çoktan ayak basmış olmasına rağmen ne müzmin öğrencisi oldukları veterinerlik okulunu bitirebilmiş, ne de aile evlerinden ayrılıp kendi ayaklarının üzerinde durabilmiştir. Hayatla ilgili hiçbir endişe taşımadan, günlerini Mexico City’nin Salelite bölgesinin banliyösünde tatlı bir rehavet içinde geçiren kahramanlarımız bir Noel gecesi hayatlarını değiştirme vaktinin geldiğini fark eder: Büyük değişim Meksika tarihinin en büyük müze soygunu gerçekleştirmeleriyle başlayacaktır.

Yapım Yılı: 2018 Süre: 128 dakika
Yönetmen: Alonso Ruizpalacios
Oyuncular: Gael Garcia Bernal, Leonardo Ortizgris, Simon Russell Beale, Lynn Gilmartin, Alfredo Castro, Ilse Salas


Acemi Hırsız
Milyonlar değerindeki kırmızı taşlı bir kolyenin peşine düşen hırsızlar, peşlerindeki mafya babasına 10 gün içinde kolyeyi teslim etmek zorundadır. Bunun için de yapmaları gereken şey, kolyenin sahibinin olduğu otelde kalmaktır. Kolyeyi sahibinden alabilmek için hırsızlar, turist kılığına girerler.

Yapım Yılı: 2018 Süre: 100 dakika
Yönetmen: Esat Şekeroğlu
Oyuncular: Fuat Balyemez, Ayşegül Kaygusuz, Nihat Demirel, Burcu Eliz Ünür, Kerem Hezer