23/11/2018 VİZYON FİLMLERİ

Bizi HatırlarGrinç Deliler Fatih'in FermanıPut ŞeylereMuhtemel AşkYaz

Bu hafta vizyona giren filmler ve fragmanları;

 


Bizi Hatırla
Kaan binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref’i ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun işlerinden ötürü babasını İstanbul’a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref Bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. İçindeki bulundukları güç durum, özellikle Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir.

Yılı: 2018 Süre: 120 dakika
Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya, Sumru Yavrucuk

 

 


Grinç
Dr Seuss’un sevilen klasiğinden uyarlanan Grinç, Noel’i çalmak üzere bir göreve çıkan fakat küçük bir kızın cömert bayram anlayışından etkilenerek değişen alaycı bir huysuzun hikâyesini anlatıyor.

Yılı: 2018 Süre: 90 dakika
Yönetmen: Scott Mosier, Yarrow Cheney
Senaryo: Michael LeSieur
Müzik: Danny Elfman

 

 


Deliler Fatih’in Fermanı
Film, II. Mehmet’in Eflak Voyvodası Vlad Tepeş’in zulümlerine bir son vermek için gönderdiği Deliler Birliği’nin hikâyesini anlatıyor.

Yılı: 2018 Süre: 121 dakika
Yönetmen: Osman Kaya
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Yetkin Dikinciler, Cem Uçan, Nur Fettahoğlu, İsmail Filiz, Hakan Yufkacıgil, Berat Efe Parlar, Gökçe Özyol, Rüzgar Aksoy, Gülşah Şahin Uçan, Demet Tuncer

 

 


Put Şeylere
İstanbul’un Cihangir semtinde yaşayan bir grup sanatçının zaten yeterince karmaşık olan ilişkileri, hayatlarına giren bir el kamerası nedeniyle iyice garip bir hal alır. Tüm kadınların âşık olduğu narsist bir yönetmen, birbirlerine kabloyla bağlı iki ev arkadaşı, aynı zamanda morg olan bir tiyatro sahnesi, ölüleri dirilten bir hemşire ve ekibin bazen sağ bazen sol, bazen de iki kolu olmayan torbacısı; Onur Ünlü’nün zaman ve mekânla oynadığı deneysel anlatısının kahramanlarıdır. Söz konusu kamera kimisi için iyi bir fırsatken kiminin sonunu getirecektir.

Yılı: 2017 Süre: 86 dakika
Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Türkü Turan, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Öykü Karayel, Elit İşcan, Feride Çetin, Beril Kayar, Rüzgar Erkoçlar, Kadir Çermik

 

 


Muhtemel Aşk (In the Aisles)
Thomas Stuber’in yönettiği In the Aisles, izole bir hayatın peşindeki Christian’ın bir süpermarkette çalışmaya başlamasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Yılı: 2018 Süre: 125 dakika
Yönetmen: Thomas Stuber
Oyuncular: Sandra Hüller, Franz Rogowski, Peter Kurth, Henning Peker, Matthias Brenner

 

 


Yaz (Leto)
Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan Leto, 1980’ler Leningrad’ında bir yaz günü başlıyor ve Sovyetler Birliği’nde rock’n’roll’un kaderini değiştiren kahramanları mercek altına alıyor.

Yılı: 2018 Süre: 126 dakika
Yönetmen: Kirill Serebrennikov
Oyuncular: Teo Yoo, Irina Starshenbaum, Roman Bilyk, Anton Adasinsky, Liya Akhedzhakova