Sinemaseverlere müjde! Bu hafta biri yerli olmak üzere 9 film, sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bir Zamanlar… Hollywood’da

Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini üstlendiği “Bir Zamanlar Hollywood’da”, sinemaseverleri 1969 yılının Los Angeles’ine yolculuğa çıkarıyor. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie ile Luke Perry’nin oynadığı dram komedi türündeki “Bir Zamanlar Hollywood’da”, popüler bir dizide oynamış bir televizyon aktörünün film sektörüne girmeye çalışmasını konu ediniyor.

Renkli Penguenler: Uzay Kaşifleri

“Renkli Penguenler: Uzay Kaşifleri” filminde, çökmekte olan buzul tabakasında mahsur kalan penguenleri kurtarmakla görevlendirilen iki araştırmacının hikayesini izleyeceğiz. Evan Tramel’in yönettiği haftanın iki animasyon türünden biri olan filmin seslendirmelerini Kj Schrock ile Sarah Taylor yapıyor.

Sar Başa

Yönetmenliğini Berk Alan’ın üstlendiği komedi türündeki Sar Başa filminin oyuncu kadrosunda Alper Rende, Kemal Can Parlak, Alparslan Özmol, Ali Biçim, Bilge Su Işık gibi isimler yer alıyor.
Senaristliğini Hasan Karakuş ve Atasay Koç’un paylaştığı haftanın tek yerli filmi “Sar Başa”, üniversite sınavına hazırlanan Ussal’ın sınava bir gün kala yaşanan talihsiz bir olay neticesinde hafızasını yitirmesini ele alıyor.

Acele Baba Aranıyor

Xavier de Choudens’in yönetmenliğini üstlendiği Acele Baba Aranıyor filmi, Fransa’da yaşayan mülteci çocukların yaşadıkları zorlukları mizahi bir yolla anlatıyor. Komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Franck Gastambide, Melisa Sözen, Guillaume Tranchant ile Camille Lollouche yer alıyor.

Korku Hikayeleri

Bu hafta vizyona girecek ABD yapımı 2 korku filminden biri olan “Korku Hikayeleri”nin yönetmen koltuğunda Andre Ovredal oturuyor. Oyuncu kadrosunda Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush ile Dean Norris’in yer aldığı filmin konusu da şöyle özetleyebiliriz:

“Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış perili bir eve sığınmak zorunda kalır. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, normal olmadığı için bir odaya kapatılmış, komşu çocuklarını öldürdüğü anlaşılınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin bu efsanenin gerçek olduğunu öğrenmeleri çok da uzun sürmez.”

Online Vahşet

Gelelim haftanın bir diğer korku filmine… Bir uygulama ile milyonlarca insanın önünde işkenceye maruz kalan bir grup gencin hikayesini konu edinen Online Vahşet”in yönetmen koltuğunda Marc Martinez oturuyor. İspanya yapımı filmde Daniel Horvath, Julia Molins, Joe Manjon ile Alex Maruny gibi isimler rol alıyor.

Kod Adı: Angel

Aksiyon türündeki Kod Adı: Angel, haftanın en heyecan verici filmlerinden biri. Film, ABD Başkanına yapılan bir hava saldırısında gizli servis üyesi ve başkanın koruması Mike Banning’in hayatını ve kariyer seçimlerini sorgulama hikayesini konu ediniyor. Ric Roman Waugh’un yönettiği Kod Adı: Angel’in oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Morgan Freeman, Piper Perabo ile Lance Reddick gibi isimler rol alıyor.

Ölüm Oyunu: Son Kurban

Korku ve gerilim türündeki ABD yapımı “Ölüm Oyunu: Son Kurban” filmi, hafıza kaybına uğrayan bir adamın yaşadıklarını ele alıyor. Orijinal adı “The Luring” olan filmin yönetmenliğini Christopher Wells üstlenirken oyuncu kadrosunda Jake Katzman, Henry Gagliardi, Alex Emanuel gibi isimler bulunuyor.

Jurassic Hayvanları

Jurassic Hayvanları filminde yönetmen koltuğundaki isim Jason Wright. Animasyon türündeki filmde karakter seslendirmelerini ise Joachim Cruise, Ingrid West, Pony Frenzel, Luka Pilar ve Sam Pitt yapıyor.