Siyah beyaz filmler hala çekiliyor. 2000’den sonra da devam etti. Bunların arasında Oscar, Altın Palmiye kazananı bile var. Biz de size, 2000’den sonra çekilen, birbirinden güzel 10 siyah beyaz filmi listeledik:


The Man Who Wasnt There, 2001
Kaliforniya’da berberlik yapan Ed Crane, karısının onu aldattığını fark eder. Aslında mağaza müdürüyle birlikte oluyordur. Ed’in önüne bir şantaj yapma fırsatı çıkar ve alacağı parayla hayatını değiştireceğini düşünür. Fakat işler umduğu gibi gitmeyecektir, Ed’i birçok karanlık yol beklemektedir.


Coffee and Cigarettes, 2003
ilmin merkezinde sigara ve kahve vardır. İnsanlar onların eşliğinde sohbet eder. Genellikle dertlerinden, hayattaki gayelerinden ya da bizler için çok basit gibi görünen fakat onlar için önem teşkil eden detaylardan bahsederler.


Sin City, 2005
Filmin kısa bir segmentini Tarantino’nun yönettiği film 21. yüzyılın en ilgi çekici siyah beyaz filmlerinden biridir.


The White Ribbon, 2009
Filmde geleneksel düzen, eğitim sistemi ve yetişkinlerin bakış açıları eleştiriliyor. Bir köy öğretmeninin geriye dönük bir biçimde ağzından anlatılan hikayede yaşadıkların köyün birçok hikayesine tanık oluyor ve bunları konu başlıkları altında sorguluyoruz.


The Artist, 2011
Hollywood’un ilk dönemlerinde geçen film, sinemaya sesin gelmesini anlatıyor. 1927’de sesin gelmesiyle Hollywood’da birçok kişi işsiz kalmıştı. Sesi güzel olmayan bütün yıldızlar sinemadan uzaklaşmak zorunda kalmıştı. The Artist de, sessiz sinema döneminde yıldız olan bir oyuncunun sesin gelmesi ile çektiği zorlukları eğlenceli ve müzikal bir dille anlatıyor.