Bu hafta 11 film vizyonda. Bizim favorimiz Cold War.

Diğer filmler ve fragmanları aşağıda;


Kurtlar ve Çakallar
Film, 12 Eylül Darbesi’nin rüzgârının estiği yıllarda Mamak Cezaevi’nde, aynı hücrede kalan devrimci gazeteci Yılmaz ile ülkücü Selçuk’un hikâyesini konu ediniyor.

Yılı: 2018 Süre: 107 dakika
Yönetmen: M.Bilgehan Karaca
Oyuncular: Tayfun Sav, Özcan Varaylı, Ali Buhara Mete, Can Beslen, Hüseyin Çelikoğlu, Yusuf Oğuz Altuntaş, Abdullah Beyceoğlu, Melda Kaya, Meryem Asil


Ruh Çağırma Seansı (Ouija House)
Samantha, kötü durumdaki annesine destek olmaya çalışan bir lisans öğrencisidir. Genç kadın bu uğurda hazırladığı kitap projesi ile ilgili araştırma yapmak için karanlık geçmişe sahip olan bir eve gitmeyi planlar. Annesi, kızının eve gitmesine karşı çıksa da Samantha arkadaşlarıyla birlikte eve giderler. Olaylar bundan sonra gelişir.

Yılı: 2018 Süre: 95 dakika
Yönetmen: Ben Demaree
Oyuncular: Mischa Barton, Tara Reid, Carly Schroeder, Dee Wallace, Chris Mulkey, Mark Grossman, Grace Demarco


Hayatım Yalan (Second Act)
40 yaşında bir kadın olan Maya, gerçekleştiremediği hayallerinin hüsranıyla boğuşmaktadır. Hayatını yeniden keşfetmeye başlayan Maya, önündeki tek engelin kendisi olduğunu fark eder ve yeni bir yaşam için hiçbir zaman geç olmadığını ispat etmeye çalışır.

Yılı: 2018 Süre: 103 dakika
Yönetmen: Peter Segal
Oyuncular: Jennifer Lopez, Milo Ventimiglia, Vanessa Hudgens, Leah Remini, Treat Williams, Freddie Stroma, Annaleigh Ashford
Alan Aisenberg


Sükut Evi
Genç bir adam, bir süre kafasını dinlemek için, işini ve kız arkadaşını geride bırakıp Anadolu’nun derinliklerine doğru yola çıkar. Kısa bir sure sonra kendisini dış dünyadan tamamen kopmuş, pastoral ve uhrevi bir dağ köyünün içinde, dost canlısı bir halkın içinde bulur. Bir süre sonra köye gelmesini sağlayan yollardan artık geriye dönemeyeceğinin farkına varır. Aslında o, hem kendi geçmişine, hem de gerçek kişiliğine doğru içsel bir yolculuğa çıkmıştır. Bundan sonra kendisine ve hayata bakışı toptan değişecektir…

Yılı: 2017 Süre: 97 dakika
Yönetmen: Cafer Özgül
Oyuncular: Melih Selçuk, Ece Özdikici, Mehmet Özgür, Emel Çetin


Bumblebee
1987 yılında kaçak olan Bumblebee, Kaliforniya’daki küçük bir sahil kasabasında bir hurdalığa sığınır. 18 yaşına girmek üzere olan ve dünyadaki yerini keşfetmeye çalışan Charlie (Hailee Steinfeld), savaştan yaralanmış ve zarar görmüş olan Bumblebee’yi bulur. Charlie, Bumblebee’yi yeniden canlandırdığında kısa sürede onun sıradan bir sarı VW aracı olmadığını anlar.

Yılı: 2018 Süre: 113 dakika
Yönetmen: Travis Knight
Oyuncular: Hailee Steinfeld, Pamela Adlon, John Cena, Kenneth Choi, Megyn Price, Len Cariou, Glynn Turman, John Ortiz


Yanımda Kal
Yanımda Kal, tüm hayatını işine adamış Emir ile tesadüfi bir şekilde tanıştığı Zeynep’in hikâyesini anlatıyor.

Yılı: 2018 Süre: 105 dakika
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Meriç Aral, Murat Aygen, Nilay Duru, Ege Aydan, Levent Sülün, Tuna Arman, Deniz Baytaş


Zerk
Kızını, gölde boğularak ölmesi ile kaybeden Fatma hemşire bir süre sonra kızının ölmediğini uyuduğunu düşünerek kızını mezarından çıkarıp evine getirir. Akli dengesini günden güne yitiren kadın sonunda kendini asarak intihar eder. Uyku bozukluğu tedavisi gören ve hafızasını büyük ölçüde yitirmiş olan bir adam, yıllar önce yaşanmış bu olayı kabuslarında görmeye başlar. Hiçbir ilgisi olmadığı halde bu yaşanılanları neden gördüğüne anlam veremez ve yıllar önce yaşanmış bu olayı araştırmaya başlar.

Yılı: 2018 Süre: 110 dakika
Yönetmen: Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Ahu Sungur, Ergün Demir, Açelya Elmas, Ali Ertem, Arzu Suriçi Kireççi, Taner Bahadır, Pervin Ünalp, Funda Eskioğlu, Semra Dinçer


Ayı Kardeşler: Eyvah Ayılar Küçüldü!
Serinin bu beşinci filminde Ayı Kardeşler ve Oduncu Vik’in maceraları kaldığı yerden devam ediyor.

Yılı: 2018
Yönetmen: Leon Ding
Senaryo: Lin Jiang, Qin Wan


Aşkın Algoritması (Zoe)
Drake Dromus’un yönetmen koltuğuna oturduğu bilimkurgu türündeki Zoe’nun başrollerini Ewan McGregor ve Lea Seydoux paylaşıyor.

Yılı: 2018 Süre: 104 dakika
Yönetmen: Drake Doremus
Oyuncular: Ewan McGregor, Léa Seydoux, Theo James, Rashida Jones, Christina Aguilera, Miranda Otto


Garantili Ölüm (Dead in a Week: Or Your Money Back)
Kendini öldürmek isteyen William ne yaptıysa başarılı olamamıştır: ne ip, ne ilaçlar ne de elektrik şoku fayda etmiştir. Artık dokuzuncu başarısız denemesinden sonra bu işi bir profesyonel birinin eline vermeye karar verir ve kiralık bir katil tutar. Bir işte kararlıysanız, profesyonel destek almaz mısınız? Üstelik katil başarısız olursa paranızı iade etmeye söz veriyorsa!

Yılı: 2018 Süre: 90 dakika
Yönetmen: Tom Edmunds
Oyuncular: Christopher Eccleston, Aneurin Barnard, Tom Wilkinson, Freya Mavor, Gethin Anthony, Nigel Lindsay


Soğuk Savaş (Cold War)
Adamla kadın, savaştan harabe halinde çıkan Polonya’da karşılaşır. Farklı geçmişlere ve karakterlere sahip olan kahramanlarımız birbiriyle asla anlaşamayacak tiplerdir; ama kader yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlamıştır. 50’li yılların Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’inin soğuk savaş atmosferini kendine fon edinen Soğuk Savaş; politik görüş, kişilik özellikleri ve kaderin cilveleriyle savrulan bir çiftin, imkânsız zamanlarda geçen imkânsız aşk hikâyesi.

Yılı: 2018 Süre: 88 dakika
Yönetmen: Pawel Pawlikowski
Oyuncular: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza