Sunduğu sınırsız eğlence fırsatıyla yılbaşı kutlamalarına en uygun şehirlerden biri olan İstanbul, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok iddialı. 

Her yıl aynı günde, aynı duygularla, birbirine benzer planlarla kutlasak bile bize heyecanla kendini bekleten yılbaşı yine kapıya dayandı. Her ülkenin, şehrin, kültürün, hatta her ailenin kendine has yılbaşı gelenekleri olsa da, her bireyi aynı duygu ve hisler altında bir ortak noktada buluşturmayı başarıyor 31 Aralık gecesi. Artık eskiden olduğu gibi uzun uzun ‘yeni yıl kararları’ listeleri yapmasak da, bu yenilenme ve değişim ruhu bize umut olmaya devam ediyor. Bu yıl da 31 Aralık gecesi ne yapacağınıza karar veremediyseniz ve partiler, davetler, özel yılbaşı menüleri derken, kendinizi yılbaşı programları arasında kaybolacak gibi hissediyor, seçim yapmakta zorlanıyorsanız, ilerleyen sayfalara bir göz atın deriz.

GECENİN EN ŞIKLARI
Yılbaşı dendiğinde herkesin aklına kutlamalar, havai fişekler, geri sayımla birlikte o gece ne yeneceği de gelir. İstanbul mekânları, yemek konusunda yıl boyunca olduğu gibi, yılın son gününde de bizi hayal kırıklığına uğratmıyorlar. Özel yılbaşı menüleri arasından gecenin en şıkları olarak seçtiğimiz tabaklara birlikte göz atalım: Conrad İstanbul Bosphorus içindeki Boğaz manzaralı Summit Bar&Terrace’ın yılbaşı yemeğinde; Akdeniz balık buğulama, levrek ve fener balığı buğulama, füme ördek konfi ve dana madalyon sunulacak. CVK Park Bosphorus’un keçi peynirli füme somon sarma, zeytinyağlı ve deniz yosunlu levrek balığı poşe ve kılıç balığı lakerda ve dragon meyveli avokado ezmesinden oluşan deniz mahsulleri üçlemesi ise fazlasıyla lezzetli görünüyor. Haftanın altı günü güzel müzikleriyle misafirlerini ağırlayan Karaköy’deki Mon Ange da kış sezonuna özel hazırladığı menüsünde de yer alan Belçika usulü moules mariniere ile yılbaşı menüsünde iştah açıcı bir tabak sunuyor. Nişantaşı’nın sevilen mekânlarından Nopa, DJ müziği eşliğinde geçecek yılbaşı kutlamasını, menünün de favorilerinden olan kuzu incikle taçlandırmaya hazırlanıyor. Scarlet Steakhouse’un dana kaburgadan yapılan Asado, T-bone steak, kuzu kafes gibi leziz seçeneklerle dolu yılbaşı menüsündeki lezzetlere, geceye özel yaratılan kokteyller eşlik edecek. Bomontiada’nın her zaman kalabalık olan mekânlarından The Populist de, yılbaşını daha rahat bir ortamda ve paylaşımlık lezzetlerle geçirmek isteyenleri bekliyor. The Popülist’in yılbaşı menüsünde; kızarmış tavuk, çıtır kalamar, brisket et salata, peynirli pizetta gibi lezzetler sizleri bekliyor.