Bu hafta 7 film vizyonda. Bizim favorimiz Haruki Murakami’nin Barn Burning isimli kısa öyküsünden uyarlanan Şüphe filmi.


Robin Hood
Robin Hood Haçlı Seferleri’nden dönüşüyle yolsuzluk ve kötülük dolu bir Sherwood Ormanı ile karşı karşıya kalır. Robin Hood bir yandan yerel halkın ekonomik sıkıntılarına yardım ederken, bir yandan da Nottingham Şerifi’nin yolsuzluklarıyla savaşacaktır.

Yılı: 2018 Süre: 116 dakika
Yönetmen: Otto Bathurst
Oyuncular: Taron Egerton, Ben Mendelsohn, Jamie Dornan, Jamie Foxx, Paul Anderson, Eve Hewson


Ralph ve İnternet – Oyunbozan Ralph 2
Film, Litwak video oyun salonunu geride bırakıp internetin keşfedilmemiş, engin ve heyecanlı dünyasına dalıyor.

Yılı: 2018 Süre: 112 dakika
Yönetmen: Phil Johnston, Rich Moore


Creed II: Efsane Yükseliyor
Hayat genç boksör Adonis Creed için denge sağlama mücadelesi haline gelmiştir. Bir sonraki büyük dövüşü için aldığı eğitim ve kişisel yükümlülüklerinin arasında denge sağlamaya çalışan Adonis, çok yakında ailesinin geçmişiyle bağları olan bir rakiple karşı karşıya gelecektir. Rocky ve Adonis ortak miraslarıyla yüzleşecek, savaşmaya değecek olan şeyleri sorgulayacak ve hiçbir şeyin ailenden daha önemli olmadığını keşfedeceklerdir.

Yılı: 2018 Süre: 130 dakika
Yönetmen: Steven Caple Jr.
Oyuncular: Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Phylicia Rashad, Florian Munteanu, Russell Hornsby, Wood Harris, Milo Ventimiglia


Replikalar
Will Foster, eşi ve çocuklarının travmatik bir şekilde kaybeden parlak bir bilim adamıdır. İnsan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan Foster, ailesini geri getirmek için bilimin sınırlarında gezerek tüm varlığını ortaya koyacaktır.

Yılı: 2018 Süre: 107 dakika
Yönetmen: Jeffrey Nachmanoff
Oyuncular: Keanu Reeves, Alice Eve, John Ortiz, Thomas Middleditch, Emily Alyn Lind


Dalavere
Zeytinburnu’nda, eniştesi Münir’le ortak bir rent a car işleten Baybars’ın rutin kurnazlıklarla geçen yaşamı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir. Çalınan arabalarını bulmak ve hırsızlara dersini vermek İstanbul’dan Bodrum’a gelen Baybars ve Münir’in, bir mafya değiş tokuşunun arasında kaldığından haberi yoktur. Olay anlaşıldığında ise otelde meydana gelen türlü yanlışlıklar, işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir.

Yılı: 2019 Süre: 81 dakika
Yönetmen: Hasan Göktaş
Oyuncular: Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan, Hüseyin Elmalıpınar, Serdal Genç, Bahtiyar Engin


Lanetli Sular (Nereus)
Sara arkadaşını ziyarette gider. Arkadaşının yüzme havuzunda bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Kısa süre sonra suyla temas eden herkesin tehlikede olduğunu keşfeden Sara, derinlerde gizlenen mistik ve kötü niyetli yaratıkla yüzleşmeye sürüklenir.

Yılı: 2018 Süre: 105 dakika
Yönetmen: Georges Padey
Oyuncular: Itziar Martinez, Dennis Mencia, Raul Walder, Sean Ormond, Natalie Blackman


Şüphe (Burning)
Yarı zamanlı kurye, arada sırada da yazar olan Jongsu bir teslimat sırasında eski komşusu olan Haemi’yle karşılaşır. Haemi genç adamdan, kendisi Afrika seyahatindeyken kedisine göz kulak olmasını rica eder. Seyahatten döndüğündeyse, Jongsu’yu Kenya’da rastladığı gizemli bir adam olan Ben’le tanıştırır. Bir gün Ben Jongsu’ya sahip olduğu tuhaf bir hobiden bahseder.

Yılı: 2018 Süre: 148 dakika
Yönetmen: Chang-dong Lee
Oyuncular: Ah-In Yoo, Steven Yeun, Seong-kun Mun, Jong-seo Jeon