Araf 2
Birbirini çok seven ve mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hayatları anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa dönüşür. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyarken; mahallenin imamı Kübra’ya cin musallat olduğunu iddia eder. Ahmet bu olanlara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışırken, Kübra’nın babaannesinin ölmesi, kilitli bir dolapta yok edilemeyen bir muskanın bulunması, Kübra’nın günden güne kötüleşen hastalığı karşısında ne yapacağını bilemez.

Yılı: 2018 Süre: 84 dakika
Yönetmen: Biray Dalkıran
Oyuncular: Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün, Recep Aktuğ, Şahin Sekman, Fatih Dağıdır, Reyhan İlhan, Caner Gezen


Süper Ayı
Birbirlerine sımsıkı bağlı Dash ve Zack kendilerini bir anda avcıların ağından kaçarken bulurlar. Oğlu Zack’i kaçıran hayvan tüccarlarını bulmak için yanına ajan köpek Hamilton’ı da alan Dash, avcıların yerini bulup oğlunu kurtarabilmenin yollarını ararken, göründüğünden çok daha akıllı Zack’in de diğer hayvanlarla birlikte bir kaçış planı vardır. Baba-oğul tekrar bir araya geldiğinde, aralarındaki bağ çok daha kuvvetli ve sevgi dolu olacaktır.

Yılı: 2019 Süre: 85 dakika
Yönetmen: Wang Qi
Senaryo: Ding Wei


Bekarlığa Feda
Mete, Çağlar ve Burak çok yakın arkadaşlardır. Birkaç yıl önce Burak evlenmiş. Şimdi sıra Çağlar’dadır. Çağlar Gamze’yi eliler gibi sevmektedir. Ancak Gamze’nin babası Timur Bey Çağlar’ı bir türlü kızına layık görmemektedir. Timur Bey kızı ile Çağlar’ın arasını bozmak için uğraşsa da başarılı olamamıştır.

Yılı: 2018 Süre: 105 dakika
Yönetmen: Ali Doğançay, Cem Sürücü
Oyuncular: Ali Burak Ceylan, Volkan Cal, Yağmur Ün, Mahmut Gökgöz, Melis Tüzüngüç, Nurseli İdiz, Gürkan Deniz Akhanlı


Yangın Yeri (Wildlife)
Richard Ford’un aynı isimli romanından Paul Dano ve Zoe Kazan tarafından sinemaya uyarlanan Wildlife, 1960’lı yıllarda Montana’ya taşındıktan sonra babasının işsiz kalmasının akabinde ailesinin dağılışına şahit olan Joe Brinson’ın hikâyesini anlatıyor.

Yılı: 2018 Süre: 104 dakika
Yönetmen: Paul Dano
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Carey Mulligan, Ed Oxenbould, Bill Camp, Zoe Margaret Colletti


Kimsesiz Çocuk Remi (Rémi sans famille)
Hector Malot’un aynı adlı kitabından Antoine Blossier’in sinemaya uyarladığı Kimsesiz Çocuk, henüz bebekken terk edilmiş olan Remi’nin hikâyesini konu ediniyor.

Yılı:
2018 Süre: 105 dakika
Yönetmen: Antoine Blossier
Oyuncular: Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnier, Nicholas Rowe, Daniel Auteuil, Maleaume Paquin, Jonathan Zaccaï, Jacques Perrin


Kız (Girl)
Lara, bir yandan ergenliğin getirdiği huzursuzlukla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşmaya çalışıyor. Yönetmen Dhont, “böyle bir cesaret öyküsü, benim ilk filmimim konusu olmalı” diyerek 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkmış.

Yılı: 2018 Süre: 105 dakika
Yönetmen: Lukas Dhont
Oyuncular: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart, Tijmen Govaerts


3 Hayat (3 Faces)
Hayatı boyunca oyuncu olmak isteyen Marziyeh’in konservatuara gitmesi engellenince, internete yüklediği videoyla ünlü oyuncu Behnaz’dan yardım ister. Behnaz, film çekimine ara verip yardım istediği Jafar Panahi ile İran’ın Türkçe konuşulan kuzey bölgesine doğru bu genç kızı bulmak için unutulmaz bir yolculuğa çıkar.

Yılı: 2018 Süre: 100 dakika
Yönetmen: Jafar Panahi
Oyuncular: Behnaz Jafari, Jafar Panahi, Marziyeh Rezaei